Fővárosi Roma Nemzetiségi Szavalóverseny

A Fővárosi Roma Nemzetiségi Önkormányzat, a Romano Instituto Alapítvány, a Romaversitas Alapítvány és a Romano Kher Budapesti Roma Művelődési Ház Szervezésében anyanyelvi versmondó versenyen vettek részt tanulóink: Balogh Egon, Debreceni Larina, Farkas Helena, Horváth Ádám, Horváth Fanni, és Mohácsi Márkusz a 3.a, valamint Oláh Alíz a 4. a osztályból. Lelkiismeretes felkészülés után izgatottan, várakozással telve keltek útra a gyerekek Dunai Anita és Garam Ágnes kíséretében. Már az utazás is izgalmas volt, hiszen busszal, HÉV-vel, villamossal is kellett utazni… jó messzire. Egészen a Király utcáig, a Romano Kher épületéig. Volt ott minden földi jó Verseny, móka, kacagás, közös nóta, tombola és zongora. A program után még a Margitszigetre is eljutottak a lurkók .

Sok-sok nyeremény is gazdára talált. Többek között egy koncert, melyet az Balogh József és az Etnorom együttes zenészei adnak az iskolánkban április 22-én 14 órakor.

Lesz még kirándulás az állatkertbe, rendőrkutya bemutató, klipfelvétel a Dikh tévében.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Köszönet a felkészítő tanároknak: Börzsei Mártának a 4. osztály, és Breszka Editnek a 3. osztály osztályfőnökeinek.

Categories: Uncategorized

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük